רקע כללי:

 

"נותנים כח", פועל בשמונה שנים האחרונות בקרב ילדים הלוקים בפיגור ובתסמונת דאון ברמות שונות. ללא הבדל דת, מין וגזע.

הארגון הציב מטרה להקל על הילדים את ההתמודדות עם המגבלה מהם הם סובלים ולהעניק למשפחה כלים, כח ויכולת התמודדות עם המשימה.

 

סביבת הפעילות:

 

נותנים כח פועלים ברחבי ישראל תוך דגש על אזור המרכז, פתח תקווה, אלעד , רמת גן וקצת דרומה לאזורי חבל לכיש ואשדוד. ובשבת הגדול מכל רחבי הארץ.

 

מי הפעילים:

 

הפעילים ובעיקר הפעילות, הינם מתנדבות, מאות מתנדבות שמקבלים הכשרה מהצוות המקצועי ומתפעלים את  הארגון על הפעילויות השונות.

 

אופי הפעילות:

 

הפעילות מתמקדת בכמה מישורים:

 

1. ליווי צמוד של חונכת מתנדבת לכל ילד. החונכת נקשרת לילד, רוכשת את אמונו ומלווה אותו לאורך השנה כולה. נמצאת בקשר מתמיד ועוקבת אחר השתלבותו במסגרות השונות.

 

2. תמיכה בילדים הנזקקים לסיוע רפואי, בתרופות, בשינוע לבית החולים, תוך קשר מתמיד עם המשפחה ובית החולים.

 

3. שבתות מחנה, במהלך השבתות יוצאים הילדים מביתם למשך כ30 שעות לחוויה מיוחדת, לכל ילד צמודה החונכת שלו. במהלך סופי השבוע חווים הילדים יציאה משגרה והרבה מאד פעילות חווייתית. את המחנות מלווה צוות רפואי צמוד, חובש, רוקח ואנשי לוגיסטיקה. משפחות הילדים מעידות כי בשבתות כאלו הבית מקבל כח ויכולת להמשיך. הילדים האחרים מקבלים ביטוי ולהורים היכולת לאגור כוחות.

 

4. מחנות קיץ ופעילויות בחגים – במועדים מיוחדים יוצאים הילדים לכמה ימי חוויה עם אטרקציות והפעלות המאפשרות להם להשתחרר ולהורים לצאת לחופשה על הילדים האחרים.

מחנות אלו כרוכים בלוגיסטיקה מיוחדת ובהכנה רבה מאד על מנת לתת מענה לכל ילד לפי צרכיו ועל פי מגבלותיו.

 

5. הצוות המקצועי של הארגון , נמצא בקשר רציף עם המשפחות ומקבל עדכונים על מצב הילדים ועל צרכיהם המיוחדים. במקרים בהן נדרשת התערבות או סיוע של הארגון, היא ניתנת במיידי לפי הצורך.

 

6. בימים אלו שוכרת העמותה מבנה בשכונת עמישב בפ"ת שישמש מועדונית לילדים המיוחדים ותהיה פעילה כל יום בשעות אחה"צ כשהילדים חוזרים מביה"ס וממסגרות היומיות שלהם.

המבנה יכלול משחקיה וחצר מאובזרים במתקנים מיוחדים ומותאמים לילדים המיוחדים, חדרי שינה ומנוחה, חדרי טיפול והרגעה, וחדר אוכל.

 

הפעלת מועדונית בשעות הפנאי לילדים מיוחדים:

 

הפעילות כוללת מתנדבת אישית לכל ילד תוך טיפול מסור ומקצועי לילדים וקידומם במסגרת המגבלות.

 

הדבר מהוה עזרה רבה עבור משפחות הילדים אשר עצם ההתמודדות היום יומית עם הילדים לא קלה עבורם ובכך עוזרת העמותה למשפחות הילדים.
כל שבת שנייה מארגנת העמותה סוף שבוע לילדים במבנה בי"ס (בחודשים הקרובים גם פעילות סופ"ש יעברו למתחם המועדונית) כאשר מספר הילדים עומד נכון להיום על כ - 85 ילדים לשבת והדרישה רק הולכת וגוברת.

לכל ילד מוצמדת מתנדבת המכירה אותו אישית ואשר מודעת לצרכים המיוחדים שלו.
בשבתות אלו נוספים אנשי מקצוע כמו מאבחנת דידקטית ומרכזות וחובשים וכל אלו דואגים שהשבת תעבור בצורה טובה ומקצועית.